RepertuarZespół swój repertuar opiera na programach charakterystycznych dla wieku dzieci. Dotyczą one zarówno okresu letniego, jak i zimowego. „Pastyrskie świynto na Polanie'' to program przedstawiający dzień na św.Jana. Czas szczególny dla pasterzy. Wtedy to po całorocznych trudach związanych z pasieniem bydła pasterze mogli bez reszty oddać się grom, zabawom i tańcom na wcześniej upatrzonej polanie . Było tam więc min. ślizganie na korze z drewna, kręcenie na obyrtace ( karuzela z pnia młodego drzewa), jak również strzelali z biczów, oraz wymyślali inne zabawy. Rodzice specjalnie na ten dzień szykowali dla nich poczęstunek, a na polane przychodziła muzyka i w nagrodę za dobre pasienie, przygrywała dzieciom do tańca. Pasterze popisywali się więc swoimi umiejętnościami i bawili się aż do samego wieczora.

Drugi program przedstawia muzykę, śpiew i tańce orawskie. Zespół chce w nim pokazać w „pigułce'' przekrój oraz pięknZajęciazego folkloru. Są tam więc typowe dla regionu orawskiego tańce, śpiew i muzyka. Przy zespole działają również muzyki dziecięca oraz młodzieżowa, które przygrywają zespołowi podczas występów jak również z powodzeniem biorą udział w różnych konkursach i innych imprezach folklorystycznych. Mamy też dziecięcą grupę śpiewaczą.

W okresie bożonarodzeniowym zespół przedstawia zwyczaj chodzenia z turoniem. Można tam spotkać diabła, śmierć, dziada i inne postacie, które kiedyś były żywe w wierzeniach ludowych, a które zawsze coś symbolizowały. Program jest widowiskowy i żywiołowy. Kończą go wiynszowania.

Następnym programem jest program ,,Na Orawie bywom'', powstał on przy pomocy środków stypendialnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespół przedstawia w nim typowe dla regionu Orawy tańce, muzykę oraz śpiew, przeplataną, strzelanem z bicza, graniem na dzwonkach pasterskich, oraz poezją śp. Emila Kowalczyka, założyciela zespołu Orawianie. Program ten ma na celu ukazanie piękna i różnorodnośći folkloru Orawy.